úvod

Těhotenství vnímám jako dobrodružnou cestu ženy na konec neznáma, 40 týdnů života v „nevím“. Cestu k okamžiku, o kterém žena nedokáže s jistotou říci, jak dopadne. Nedokáže dát okolí stoprocentní záruku dobrého konce a nikdo nemůže dát záruku jí. Cesta je ale zároveň dostatečně dlouhá na to, aby žena v sobě posílila víru v život, víru v to dobré, víru v sebe a svou intuici, než objeví a dotkne se své vnitřní síly. Pochopila jsem, že v každé ženě je nejen vědomá touha přivést na svět zdravé miminko, ale i podvědomá touha prožít porod jako pozitivní životní zkušenost, přerod sebe sama.

Ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost a představila vám kreslení/malování jako velice účinnou, přitom jednoduchou techniku zklidnění se, odpočinku, práce s pocity, pochopení sebe sama, přeladění se ze světa kolem do vnitřního světa v nás, způsob ladění se na miminko. Kreslení/malování se může stát i vaším společníkem v těhotenství. Může obohatit vaši cestu k porodu a zároveň vám pomoci se na něj připravit.

S intuitivní kresbou jako nástrojem prenatální komunikace jsem se setkala na seminářích „Aby porod nebolel“ Lucie Suché – Groverové.