Kniha

Maminko maluj – arteterapie v těhotenství 

V knize přináším vyprávění o mojí čtyřicetitýdenní cestě na konec neznáma, k okamžiku, o kterém žena nedokáže s jistotou říci, jaký bude, jak dopadne. Jediné, co ví, je: Čekáme miminko.  

Mým cílem bylo zachytit období, kdy mi v mém vnitřním pocitovém světě najednou mnoho věcí fungovalo jinak a i na běžné každodenní situace jsem nahližela jinak, než jsem byla doposud zvyklá. Moje těhotenství bylo poklidné, fyziolobgické, nemusela jsem řešit žádné vážné zdravotní komplikace svoje či miminka,  nebyla jsem postavena před vážná rozhodování. Příběh je nahlédnutím do mentální a  psychické náročnosti zdravého těhotenství.

 

Příběh mapuje dobu, kdy „NEVÍM“ bývá odpovědí nejen na otázku: Kluk nebo holka? Autorka hledá a nalézá v intuitivni kresbě pro sebe způsob, který jí pomáhá se ctí bruslit mezi vlastními pocity a tlakem přicházející z jejího okolí. Výtvarnou činností relaxuje a dostává se do okamžiků soustředěného volně plynoucího klidu. Opakovaně zaznamenává proměnu svých nálad a pocitů v průběhu kreslení obrázku: posun od strachu, pochybností a nejistoty k radosti, lehkosti, víře a důvěře.

Čas, kdy si kreslí je pro ní zároveň způsobem první hry s očekávaným dítětem. Je to čas vědomě věnovaný dítěti.

Ve zpětném pohledu pak autorka shledává, ze jí intuitivni kresba pomohla uvolnit její silně vybudovanou racionální složku osobnosti vědkyně, což považuje za jeden z důležitých předpokladů zdárného průběhu porodu.“                Hana Doležalová (publicistka)

 

Kniha obsahuje:

  • autobiografický příběh
  • 30 autorských obrázků s komentáři
  • zastavení se u těhotenského intuitivního kreslení: úvahy, zkušenosti, postřehy, zhodnocení + tipy, jak začít

   

brožovaná, 155 stran, ISBN 978-80-270-2132_1
Cena: 320,- Kč

Pokud patříte k těm, kteří si rádi nejprve knihu vezmou do ruky, zalistují a náhodně se na nějaké stránce začtou, než si knihu koupí, můžete navštívit kamenný obchod Kalíšek v Praze Holešovicích, pražské A-centrum v Praze Karlině (Vítkova 10, Praha 8-Karlín), nebo Centrum komplexní péče Roseta (Nezamyslova 1712,  Praha 2-Nusle).

Dojmy a ohlasy čtenářů:

Milá Katko, právě jsem dočetla/znovu/ Vaši knížku a s radostí a nadšením Vám musím sdělit, že na mne působí naprosto skvěle!!!! Velká gratulace a obdiv, moc se Vám povedla a jsem přesvědčena, že pro mnoho maminek budete inspirací.

Marie Huptychová (terapeutka)

 • Na mne  obálka + název knihy  působily líbezným dojmem… čekala jsem sladké povídání o miminku a on je to hlavně pořádně silný, až odzbrojující osobní příběh inspirující druhé k přemýšlení … A pod tím strhujícím vodopádem úvah je tvé něžné povídáni o miminku vjůůůům!!!  🙂 🙂 🙂

  Dana Heinzová

   

  Tuto knížku bych doporučila všem ženám – nejen těhotným – které se cítí unaveně, mají pocit, že nic nezvládnou, cítí nějakou křivdu. ale i těm, které se chtějí zasmát, pobavit a dojít k zjištění, že život dává smysl. V neposlední řadě, tuto knihu doporučuji i mužům, protože v ní mohou objevit neskutečné kouzlo ŽENY!

  Soňa Filipová

   

  Maminko maluj je víc než jen návodem na intuitivní kresbu v těhotenství. Vlastní autorčiny zážitky jsou popsány velmi poutavě a bez obalu. Místy z nich až mrazí…Skutečně lze pomocí kresby komunikovat s plodem v děloze? Nemůžu se dočkat pokračování!

  Klára Frydrýšková

 

 Knížka se mi moc líbila, i jsem se nasmála, je to tak reálný a člověk se v tom poznává. Přečetla jsem během 2 dnů. Malovala jsem a díky tomu jsem se lépe připravila na to, že malá přijde dříve a doma, když budu sama 🙂.  Doporučuji dál.

Andrea Šťovíčková